Faaliyetlerimiz

Gürteks İplik

Gürteks İplik

1970 yılında girdiği tekstil sektöründe, bugün Türkiye'nin önde gelen en büyük iplik üreticilerinden biri konumundadır. 176,000 m² açık, 100,000 m² kapalı alan tesislerimizde; en son teknolojiye sahip olan makinelerle Akrilik ipliği, Akrilik karışımlı triko iplikleri, Akrilik halı ipliği, Fantazi ipliği, Kotonel, Dralon, PP halı ipliği, PBT ipliği, Naylon ipliği, Polyester ipliği gibi bir çok çeşit iplik üreterek müşterilerine sağlamış olduğu kalite ve hizmetle dünya da belli bir marka konumu arasında bulunmaktadır.
 
Ortalama aylık 3500 ton iplik üretim kapasitesine sahiptir.İplik üretimine başladığından bugüne kadar kalitesini korumuş olup ve koruyacağına dayanarak ipliğin hammaddesi olan elyafı dünyaca ünlü ve kaliteli üretimi olan firmalardan temin etmektedir. Üretilmiş iplikler hem müşteriye yarı mamül olarak verilip hem de ÖZKAYA Holding bünyesinde bulunan Gürteks Home aylık 250,000 m² kapasitesiyle, banyo paspasları ve kaymaz tabanlı halı yapımında kullanılıp tam mamül olarak tüketicilere temin edilmektedir.

Flora Home

Flora Home

2011 yılında üretim gücüne yeni bir halka eklemek amacıyla yeni bir yatırım kararı alarak “FLORA HALI” markası adı altında Halı sektörüne giriş yapmıştır. Flora Halı kendi dokuma üretimi için gereksinim duyduğu tüm iplik hammadde girdilerini yine kendi bünyesinde üreten tek firma olma özelliği sahiptir. Avrupa Birliği, Kuzey ve Güney Amerika, Kuzey Afrika ülkeleri, Ortadoğu ve Rusya dahil olmak üzere 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir. Tekstil sektöründeki edindiği tecrübeleri yeni yatırımlara dönüştürerek Dünya’nın ve Avrupa’da en büyük ve en kaliteli ürün üreten firması konumuna gelmektir.